Fundusze nie sprzedadzą akcji AAT Holding

GSU
opublikowano: 28-02-2018, 16:14
aktualizacja: 28-02-2018, 16:17

W związku z ogłoszoną przez AAT Holding ofertą zapisywania się na sprzedaż akcji cztery fundusze: NN OFE, Aviva OFE, Aegon OFE i Familiar poinformowały, że zaproponowana w ofercie cena nie odzwierciedla wartości godziwej akcji dlatego każdy z funduszy oświadczył, że nie sprzeda akcji.

Fundusze nie podjęły względem siebie żadnych innych zobowiązań.

Mariusz Raczyński, prezes AAT Holding
Zobacz więcej

Mariusz Raczyński, prezes AAT Holding Fot. Marek Wiśniewski

W grudniu zarząd AAT Holdingu, giełdowego dostawcy systemów elektronicznych, i jego większościowy akcjonariusz Lock Syndication (70 proc. głosów), kontrolowany przez fundusz Argan Capital, podpisali porozumienie, którego celem jest wycofanie spółki z GPW. Uzasadnieniem są koszty notowania akcji i ograniczona płynność. Pod koniec stycznia walne upoważniło zarząd do skupu akcji własnych, stanowiących do 30 proc. kapitału zakładowego po cenie 22-23 zł za sztukę. Następnie została ogłoszona oferta zakupu akcji po 23 zł za szt.

Przypomnijmy, że niedawno pisaliśmy, iż oferta skupu akcji po 23 zł za szt. nie spotka się z zainteresowaniem funduszy. Czytaj wiecej >>

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu