Fundusze Pioneera miały bardzo mocne otwarcie roku

Anna Borys
opublikowano: 19-01-2007, 00:00

Najbardziej aktywnym TFI na początku roku jest Pioneer. Wśród pięciu komunikatów o zmianach w akcjonariacie giełdowych spółek dokonanych przez TFI, dwa są jego. Warto zaznaczyć, że oba kupna. Nie oznacza to jednak, że to jedyne nowości w portfelu Pioneera. Obowiązek informacyjny obejmuje jedynie przekroczenia progu 5 proc. w akcjonariacie konkretnej spółki. O większości transakcji rynek po prostu się nie dowiaduje. Większe zmiany są jednak pilnie śledzone.

Pioneer TFI, który obraca aktywami 23 mld zł, postawił na Apatora i Computer Service Support (CSS). Udziały w producencie aparatury łącznikowej i pomiarowej zwiększył z 8,33 proc. do 8,61 proc. W spółce oferującej obsługę infrastruktury IT ma teraz 11,45 proc. wobec 9,2 proc. wcześniej.

Kurs Apatora od początku roku wzrósł już o 9,83 proc. Wynik jest dużo lepszy od rynku. Trzeba jednak zaznaczyć, że wcześniej spadał po korekcie prognozy zysku na sprzedaży do 42 mln zł. Pioneer liczy zapewne, że akcje spółki wrócą powyżej 26 zł. Teraz są warte około 24 zł. Notowania CSS zyskały w tym samym czasie 6,04 proc. Spółka znalazła się w centrum zainteresowania po informacji, że zostanie przejęta przez Comp Warszawa. Połączenie zostanie sfinalizowane pod koniec września.

TFI tylko dwukrotnie w roku publikują pełen skład aktywów, i to z opóźnieniem. Tłumaczą to ochroną strategii przed konkurencją. Szkoda, bo amerykańskie TFI publikują skład swojego portfela na bieżąco.

Anna Borys

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane