Fundusze sprzedawały akcje Shopera. Kurs idzie w górę

Kamil ZatońskiKamil Zatoński
opublikowano: 2026-02-17 11:26

Kurs Shopera odbił na początku sesji we wtorek, tymczasem niespełna tydzień temu akcje spółki sprzedawały fundusze zarządzane przez TFI Allianz Polska.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

Baba z wozu, koniom lżej. Notowania Shopera ruszyły w górę po informacji, że fundusze zarządzane przez TFI Allianz Polska sprzedały część akcji na sesji 11 lutego i zmniejszyły łączny stan posiadania z 5,13 do 4,99 proc.

Zejście poniżej progu 5 proc. oznacza, że towarzystwo nie będzie musiało raportować kolejnych ewentualnych transakcji sprzedaży.

W akcjonariacie spółki, której kapitalizacja to około 1,3 mld zł, istotnym pakietem dysponuje już tylko inwestor strategiczny - cyber_Folks.

Notowania spółki od szczytu w styczniu spadły o 20 proc. w związku z obawami inwestorów o wpływ wybranych rozwiązań sztucznej inteligencji na spółki informatyczne, w szczególności działające w modelu oprogramowanie jako usługa (SaaS).

Shoper oferuje kompleksowy ekosystem wspierający użytkowników w prowadzeniu, zarządzaniu i rozwijaniu sprzedaży online. Podstawą oferty jest platforma e-commerce w modelu SaaS umożliwiająca tworzenie i obsługę sklepów internetowych. Spółka dostarcza również szereg usług dodatkowych, w tym rozwiązania marketingowe, logistyczne i płatnicze.

Możesz zainteresować się również: