Funt najmocniejszy od ogłoszenia referendum

opublikowano: 21-06-2016, 11:55

Brytyjski funt umacnia się i osiągnął we wtorek najwyższy kurs w dolarach od ogłoszenia w lutym daty referendum ws. Brexitu.

Na dwa dni przed referendum, w którym Brytyjczycy mają zdecydować, czy chcą wyjść z Unii Europejskiej, notowania funta doszły do 1,4783 USD.

Notowania GBP/USD od początku lutego
Zobacz więcej

Notowania GBP/USD od początku lutego

Wsparciem dla brytyjskiej waluty są ostatnie sondaże pokazujące wzrost poparcia dla obozu opowiadającego się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

- Szterling jest wspierany przez ostatni wzrost wsparcia dla obozu „Remain” - powiedział Steven Barrow ze Standard Bank Group w Londynie. - Jeśli jednak popatrzeć na średnią ostatnich sondaży, to wciąż sugerują, że oba obozy idą łeb w łeb – dodał.

Przez ostatnie trzy dni funt umocnił się o 4 proc., najbardziej od czerwca 2009 roku. Odrobił także całą stratę z 2016 roku.

We wtorek w The Guardian słynny inwestor George Soros ostrzegał Brytyjczyków, że opuszczenie przez ich kraj Unii Europejskiej mogłoby spowodować spadek wartości funta nawet o 20 proc.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Funt najmocniejszy od ogłoszenia referendum