Futures na indeksy w USA rosną

03-02-2012, 12:49

Kontrakty na indeksy USA rosną w piątek wskazując tym samym na największy tygodniowy wzrost indeksu Standard & Poor’s 500 od roku, a wszystko za sprawą zaskakująco dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy.

Futures na indeks Dow Jones Industrial Average rosną o 0,89 proc., na Standard & Poor’s 500 o 1,04 proc., a na Nasdaq 100 o 0,86 proc.

Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych w styczniu spadło do 8,3 proc. przebijając tym samym prognozy analityków, którzy spodziewali się, że utrzyma się na poziomie z grudnia i wyniesie 8,5 proc.

W sektorze pozarolniczym powstało w styczniu 243 tys. nowych miejsc pracy, wobec oczekiwanych 155 tys. i 203 tys. w grudniu.

- Doniesienia z rynku pracy wskazują, że ożywienie gospodarki jest silniejsze, niż sądziliśmy. To dobra zapowiedź dla dalszego wzrostu zysków i świadczy dobrze o perspektywach dla rynku akcji. Ryzykowne aktywa mogą się okazać tymi obarczonymi mniejszym ryzykiem – powiedział agencji Bloomberg James Dunigan z PNC Wealth Management.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Futures na indeksy w USA rosną