Fuzja Fiat Chrysler z PSA bliska unijnej zgody

opublikowano: 26-10-2020, 11:36

Zdaniem źródeł agencji Reuters, fuzja koncernów Fiat Chrysler z PSA uzyska zgodę Unii Europejskiej. W wyniku transakcji o wartości 38 mld USD ma powstać 4-ty pod względem wielkości koncern motoryzacyjny na świecie.

Zielone światło od Komisji Europejskiej sformalizuje stworzenie Stellantis, grupy motoryzacyjnej produkującej samochody, która mogłaby czerpać ogromne zyski ze sprzedaży pickupów Ram i SUV-ów Jeep klientom z USA w celu sfinansowania kosztownego rozwoju pojazdów bezemisyjnych przeznaczonych do sprzedaży w Europie i Chinach.

Ogłoszona w zeszłym roku fuzja obejmująca wszystkie udziały połączy marki takie jak Fiat, Jeep, Dodge, Ram i Maserati z Peugeot, Opel i DS - przy jednoczesnych działaniach mających na celu obniżenie rocznych kosztów o 5 mld EUR bez konieczności zamykania fabryk.

Według obu koncernów, około 40 proc. oszczędności będzie pochodzić z wydatków związanych z produktami, 40 proc. z zakupów, a 20 proc. z innych obszarów, takich jak marketing, IT i logistyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane