Fuzja nieruchomościowych gigantów

DI
02-03-2010, 14:26

Agencje nieruchomości Metrohouse i Partnerzy Nieruchomości podpisały umowę, która rozpoczyna proces fuzji obu podmiotów.

To jedyny do tej pory przykład konsolidacji na rynku obrotu nieruchomościami. Dzięki fuzji Metrohouse & Partnerzy stają się największym pośrednikiem nieruchomości w Polsce.

Mariusz Kania, prezes Metrohouse
Zobacz więcej

Mariusz Kania, prezes Metrohouse

Metrohouse to sieciowa agencja nieruchomości działająca na rynku od 2006 r. Obecnie firma ma 20 zespołów sprzedażowych w 18 lokalizacjach położonych m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Olsztynie. Z Metrohouse współpracuje ponad 250 doradców i brokerów, a jednym z akcjonariuszy firmy jest BZ WBK Inwestycje należąca do Grupy Banku Zachodniego WBK.

Partnerzy Nieruchomości to lider na pomorskim rynku pośrednictwa. Spółka ma 10 oddziałów w Trójmieście i okolicach zatrudniając 100 agentów. Dodatkowo wydaje najpopularniejszy na Pomorzu dwutygodnik "Giełda Nieruchomości Pomorze".

Połączenie dwóch silnych graczy na rynku oznacza powstanie największej w Polsce agencji nieruchomości dysponującej grupą ponad 350 doradców i brokerów w 30 zespołach sprzedażowych.

Zapoczątkowany proces fuzji potrwa przynajmniej do połowy roku. Czas ten będzie przeznaczony na zmiany organizacyjne, ujednolicenie systemu obsługi zleceń oraz systemu informatycznego. Jeszcze w tym roku spółka zamierza otworzyć nowe oddziały w kilku największych miastach Polski. W procesie ekspansji przewidywane są przejęcia już istniejących biur nieruchomości. Docelowo spółka w ciągu najbliższych 2-3 lat planuje wejście się na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Fuzja nieruchomościowych gigantów