Gant skłania się ku małżeństwu z Geo

EG
opublikowano: 13-06-2012, 00:00

Prezes wrocławskiego dewelopera przychyla się do konsolidacji, bo obniży to koszty i zwiększy sprzedaż.

Mimo deklaracji sprzed dwóch tygodni, że o połączeniu z Geo nie ma mowy, właściciele dewelopera Gant Development są skłonni do małżeństwa z krakowskim Geo, Mieszkanie i Dom. Właściciel tej drugiej spółki — Adam Zaremba Śmietański — w maju ujawnił się w akcjonariacie Ganta z pakietem 5,6 proc. akcji, które dają mu 5 proc. głosów na walnym.

— Konsolidacje w tej branży będą i być powinny. Obie spółki potrzebują większych kapitałów i większej liczby projektów. Gant jest na giełdzie nisko wyceniany, co dodaje mu atrakcyjności w oczach inwestorów. Geo ma pomysły podobne do tych, które my już wprowadziliśmy, jak choćby obecność na giełdzie czy struktura korporacyjna. A większa skala to automatycznie niższe koszty — mówi Karol Antkowiak, prezes Ganta.

Geo ma obecnie w sprzedaży 320 mieszkań w Krakowie, we Wrocławiu i w Katowicach. W ofercie Ganta jest 1,6 tys. lokali. Na razie odbyły się zapoznawcze spotkania zarządu Ganta z Adamem Zarembą Śmietańskim.

— To dopiero początek rozmów, do ewentualnego rezultatu jeszcze daleko. Działamy w tej samejbranży, ale mamy różne pomysły na prowadzenie biznesu i różnimy się wielkością. Jeśli już mielibyśmy się łączyć, to nie widzę między nami równouprawnienia, Gant nie będzie przejęty — mówi Karol Antkowiak. Prezes Ganta przyznaje, że po ewentualnym połączeniu on i jego rodzina usunie się w cień — na przykład do nadzoru.

— Przy pewnej skali działanie jak spółka rodzinna nie jest najlepszym sposobem prowadzenia firmy — mówi prezes.

Najbliższe walne zgromadzenie Ganta zwołane na 22 czerwca ma odwołać dwóch członków rady nadzorczej i powołać jednego. Możliwe, że swojego kandydata zgłosi Adam Zaremba Śmietański.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu