Gant skupi akcje

KSA
opublikowano: 01-07-2008, 00:00

Akcjonariusze dewelopera przegłosowali buy-back. Spółka przeznaczy na ten cel maksymalnie 80 mln zł.

Akcjonariusze dewelopera przegłosowali buy-back. Spółka przeznaczy na ten cel maksymalnie 80 mln zł.

Wczorajsze walne legnickiego dewelopera zgodziło się na zaproponowany program skupu akcji własnych. O takim scenariuszu jako pierwszy pod koniec marca pisał „PB”. Gant może przeznaczyć na buy-back maksymalnie 80 mln zł. Wykorzysta w tym celu kapitał zapasowy (do tej puli trafił też zysk spółki z 2007 r. — blisko 2,1 mln zł).

Gant chce skupić do 1,77 mln akcji (do 10 proc. kapitału). Program ma trwać maksymalnie 12 miesięcy.

— Fizycznie powinniśmy rozpocząć skupowanie akcji jeszcze w lipcu — mówi Dariusz Małaszkiewicz, prezes Ganta.

Spółce zależy na „podreperowaniu” kursu. Zarząd wielokrotnie podkreślał, że nie znajduje uzasadnienia dla spadku wyceny Ganta. Nie pomogło nawet podtrzymanie prognozy finansowej na ten rok, zakładającej osiągnięcie 2,4 mld przychodów i 172 mln zł zysku netto.

— Struktura finansowania buy-backu jest taka, że w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na planowane przez spółkę inwestycje. Nie ma tu żadnego zagrożenia — zaznacza Dariusz Małaszkiewicz.

Do końca roku Gant ma sprzedać 800-900 mieszkań. Planuje kolejne projekty deweloperskie. Jednak przy trudnej sytuacji na GPW zapowiedzi zarządu tylko przez chwilę działały na wyobraźnię inwestorów — kurs wciąż się osuwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Gant skupi akcje