Gant wynajmie więcej

KSA
30-06-2010, 00:00

Deweloper chce wyemitować akcje, za które przejmie spółkę zarządzającą mieszkaniami pozakładowymi.

Deweloper chce wyemitować akcje, za które przejmie spółkę zarządzającą mieszkaniami pozakładowymi.

Zwołane na 31 lipca nadzwyczajne walne zgromadzenie legnickiego dewelopera poza kilkoma kwestiami o charakterze porządkowym ma zagłosować w sprawie podwyższenia kapitału. Zarząd proponuje, by Gant wyemitował 1,16 mln nowych akcji. W zamian za nie od luksemburskiego podmiotu Velazquez Investment otrzyma wkład niepieniężny w postaci udziałów w katowickiej Spółce Mieszkaniowej Dom. Z KRS wynika, że jej głównym udziałowcem były wcześniej Zakłady Metalurgiczne Silesia z grupy Impexmetalu.

— Spółka Dom jest właścicielem pozakładowych mieszkań w Katowicach, które są wynajmowane. Gant ma już doświadczenie w gospodarowaniu podobnym zasobem — poprzez spółkę Ano. Liczymy, że połączenie tych doświadczeń zaowocuje efektami synergii — tłumaczy Andrzej Szornak, członek zarządu Ganta.

Dom zarządza około tysiącem mieszkań w Katowicach. Podobną liczbą lokali dysponuje spółka Ganta Ano — w Piekarach Śląskich i Bytomiu. Zarabia na siebie.

Nowe akcje będą stanowiły nieco ponad 5 proc. w podwyższonym kapitale Ganta. Ich cenę emisyjną ustalono na 24,04 zł (wczoraj na giełdzie kurs Ganta wynosił około 20 zł). Wartość przejmowanych udziałów Domu oszacowano na 30,94 mln zł. Na jakiej podstawie?

— Spółka Dom oraz jej aktywa zostały wycenione przez uprawnione do tego podmioty, z którymi Gant współpracuje przy sporządzaniu wycen okresowych innych aktywów — wyjaśnia Andrzej Szornak.

Z naszych informacji wynika, że na aktywach przejmowanej spółki Gant może w przyszłości zrealizować inne projekty deweloperskie, jeśli uda się uporządkować m.in. kwestie spadkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gant wynajmie więcej