Ganta ciągnie do Warszawy

KSA
opublikowano: 10-11-2009, 00:00

Deweloper w grudniu zacznie budować w stolicy. Kolejne projekty zrealizuje z Markiem Jutkiewiczem.

Deweloper w grudniu zacznie budować w stolicy. Kolejne projekty zrealizuje z Markiem Jutkiewiczem.

Wczoraj akcjonariusze Ganta przegłosowali emisję 800 tys. akcji, które obejmie Marek Jutkiewicz. Założyciel Hoopa będzie miał 4,9 proc. w podwyższonym kapitale dewelopera. Prezes Ganta Dariusz Małaszkiewicz podkreślał niedawno, że spółka może podjąć współpracę z nowym inwestorem przy inwestycjach na stołecznym rynku, na który ostrzy sobie zęby.

— Trwają rozmowy na temat kształtu współpracy — mówi Marek Jutkiewicz.

Inwestor ma cztery działki: dwie w Warszawie, przy ul. Dzielnej i Jana Kazimierza, oraz dwie w Kołobrzegu — jedną w linii brzegowej i jedną w centrum miasta. W stolicy może wybudować łącznie około 35 tys. mkw. PUM (powierzchni użytkowo-mieszkalnej), a na wybrzeżu około 30 tys. mkw. PUM.

Gant nie będzie jednak kupował działek od inwestora. Prawdopodobnie współpraca przybierze kształt joint venture.

— Prace przy projektach na działkach Marka Jutkiewicza mogłyby się rozpocząć jesienią 2010 r. lub wiosną 2011 r. — informuje Grzegorz Antkowiak, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Ganta.

Spółce szczególnie zależy na nieruchomościach w Warszawie, bo na razie jest wielkim nieobecnym na stołecznym rynku. Ale już niedługo. Jeszcze w grudniu chce zacząć tam pierwszy projekt — przy ul. Sokołowskiej. W I etapie powstanie tam 270 mieszkań (20,3 tys. m.kw PUM). Rozpoczęcie drugiego etapu zaplanowano na przyszły rok.

— W 2010 r. spodziewamy się odbicia cen mieszkań. Planujemy uruchomienie piętnastu projektów [w kilku przypadkach to kolejne etapy już realizowanych inwestycji — red.] na łącznie blisko 134 tys. mkw. PUM — wyjaśnia Andrzej Szornak, członek zarządu Ganta.

Do oferty dewelopera trafi tym samym 2120 mieszkań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu