Gazela pręży się do skoku

GAS
opublikowano: 02-01-2009, 00:00

Centrum Klima postawi nowy zakład. Wyda na inwestycje 35 mln zł, wierząc, że zdobędzie je na GPW.

Centrum Klima postawi nowy zakład. Wyda na inwestycje 35 mln zł, wierząc, że zdobędzie je na GPW.

Pracowników Centrum Klima, spółki działającej w sektorze wentylacji i klimatyzacji, czeka pracowity rok. Główny punkt tegorocznego programu to dla pięciokrotnej Gazeli Biznesu przenosiny z New Connect na główny parkiet i nowa emisja akcji. Pieniądze zdobyte na giełdzie mają pomóc w sfinansowaniu inwestycji. Spółka planuje rozbudowę powierzchni magazynowej. Chce także zwiększyć moce wytwórcze, tak aby udział produkcji własnej w przychodach wzrósł z 20 do 40 proc. w 2011 r.

— W związku z tym na zakupionych w połowie 2007 r. gruntach w Wieruchowie koło Warszawy planujemy zbudować kompleks logistyczno-produkcyjny o powierzchni ponad 10 tys. mkw. Projekt ten wiąże się także z inwestycjami w nowoczesne maszyny i technologie — zapowiada Marek Perendyk, prezes Centrum Klima.

W nowym zakładzie wytwarzane będą głównie produkty kierowane do odbiorców z zagranicy. Obecnie firma dystrybuuje asortyment do ponad 20 krajów, głównie z UE. Jej strategia zakłada wzrost udziału sprzedaży zagranicznej z ponad 15 proc. w 2007 r. do 45 proc. Spółka szacuje, że inwestycja w Wieruchowie kosztować będzie około 35 mln zł, z czego większość wydatków zaplanowana jest na lata 2009-10. Produkcja w nowym zakładzie rozpocznie się w 2011 r

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane