Gazele Biznesu na parkiecie

Marta Biernacka
opublikowano: 05-05-2004, 00:00

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie powita dziś gości, którzy wezmą udział w mazowieckiej gali Gazel Biznesu 2003.

W uroczystości wręczenia statuetek i tytułów Gazel Biznesu 2003 województwa mazowieckiego wezmą udział przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, władze samorządowe województwa oraz zaproszeni przedsiębiorcy.

— Warszawska uroczystość rozdania nagród dla najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm z Mazowsza wieńczy cykl 10 gali regionalnych. To jednak nie koniec. Od grudnia 2004 rusza kolejna edycja rankingu. „Puls Biznesu” po raz piąty wyróżni mniejsze firmy z całej Polski — mówi Andrzej Nierychło, wydawca „Pulsu Biznesu”.

Bijemy rekordy

Liczba przedsiębiorstw na rankingowych stronach systematycznie rośnie. Lista Gazel startowała w 2000 roku z 304 wyróżnionymi firmami, tegoroczna liczy sobie 1402.

Podobnie jest również w województwie mazowieckim. W 2001 roku w rankingu były obecne 83 firmy z regionu, rok później ich liczba wzrosła dwukrotnie. Dziś jest ich aż 265.

— Lista się wydłuża, co oznacza, że jest w Polsce coraz więcej godnych uwagi i dynamicznych mniejszych firm. Gazele są liderami sektora małych i średnich przedsiębiorstw, i są solą gospodarki. Przez cztery lata nie wyłoniliśmy ani jednej niewiarygodnej firmy — mówi Andrzej Nierychło.

Na szczycie

Firma Elektrim-Volt z Warszawy staje na najwyższym podium już po raz kolejny.

— Jesteśmy po raz trzeci laureatem rankingu. Zajęliśmy I miejsce w województwie i trzecie w kraju — mówi Wojciech Kułagowski, prezes Elektrim-Volt.

Drugie miejsce w regionie zajęła firma Avon Operations Polska z Garwolina. W Polsce plasuje się ona na szóstej pozycji. Trzecią pozycję w województwie zajmuje firma Tenos z Warszawy, która w kraju jest na jedenastym miejscu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Aktualności / Gazele Biznesu na parkiecie