"Gazeta Polska": CBA prześwietla majątek Kwaśniewskich

  • PAP
opublikowano: 19-02-2020, 07:16

W związku ze sprawą willi w Kazimierzu pojawiły się dowody dotyczące majątku byłej pary prezydenckiej. Dochody, które nie mają pokrycia w oficjalnych przychodach. Śledztwo dotyczy m.in. prania brudnych pieniędzy - donosi w środę tygodnik "Gazeta Polska".


"Willa w Kazimierzu Dolnym należała nieformalnie do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich – to, co do tej pory wiedzieliśmy w oparciu o fragmentaryczne dowody i poszlaki, potwierdziły niezbicie usystematyzowane materiały CBA" - czytamy w tygodniku.

"Ich zawartość pokazuje sieć powiązań, próby ominięcia prawa i poczucie bezkarności głównych bohaterów" - zaznacza gazeta.

"Ale to nie wszystko – jak ustaliła +Gazeta Polska+, w związku z tą sprawą pojawiły się dowody dotyczące majątku byłej pary prezydenckiej. Dochody, które nie mają pokrycia w oficjalnych przychodach" - informuje gazeta.

"Dlatego też śledztwo, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach, dotyczy m.in. prania brudnych pieniędzy, o których coraz głośniej w kontekście Aleksandra Kwaśniewskiego" - informuje "GP".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane