Gazprom może spuścić z ceny

PAP
opublikowano: 11-02-2012, 07:37

Rosyjski koncern Gazprom jest skłonny obniżyć ceny swojego gazu m.in. dla Polski o 7–10 proc., ale pod warunkiem zwiększenia zakupów surowca – ustalił "Parkiet".

W moskiewskiej siedzibie spółki w piątek odbył się dzień inwestora, na który co roku koncern zaprasza przedstawicieli najważniejszych firmy inwestycyjnych w branży. Szefowie Gazpromu mówili, że prowadzą rozmowy z europejskimi odbiorcami - m.in. z PGNiG - na temat obniżek cen.

"Gazprom podał, że negocjowane są obniżki na poziomie 7–10 proc. Zniżki zostaną udzielone w zamian za zwiększenie zakupów gazu" – relacjonuje Witalij Kriukow, ekspert rynku paliw firmy inwestycyjnej IFD Kapital, który uczestniczył w spotkaniu.

Gazeta giełdy dowiedziała się w PGNiG, że firma jest otwarta na negocjacje mimo przygotowanego wystąpienia przeciwko Gazpromowi do Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie. Pozew - będący pokłosiem fiaska negocjacji m.in. w sprawie obniżki cen - ma być złożony do końca lutego.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane