Gazprom pozyskał 2 mld USD z emisji obligacji

opublikowano: 21-01-2021, 06:34

Inwestorzy widzą niewielkie ryzyko związane z Nord Stream 2, wynika z oferty euroobligacji Gazpromu, informuje Reuters.

Rosyjski państwowy koncern gazowy pozyskał 2 mld USD ze sprzedaży 8-letnich obligacji, wynika z informacji przekazanych przez Gazprombank. Wiceprezes Denis Szukałow ujawnił, że rentowność papierów wynosiła 2,95 proc. Wcześniej zakładano, że zmieści się w przedziale 3,25-3,375 proc., pisze Reuters. Agencja dowiedziała się nieoficjalnie, że popyt przekroczył 3,75 mld podczas budowania książki popytu. Gazprombank poinformował, że w szczytowym momencie wynosił 4 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że Gazprom ostatni raz pożyczał na rynku w październiku. Wówczas pozyskał 1,4 mld USD ze sprzedaży obligacji z rentownością 4,6 proc. i 1,0 mld EUR ze sprzedaży obligacji z rentownością 3,9 proc. W tym roku Gazprom zamierza pożyczyć łącznie 512 mld rubli (7 mld USD) zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane