Gazprom przekroczy oczekiwane wydobycie gazu

opublikowano: 14-05-2018, 14:14
aktualizacja: 14-05-2018, 14:15

Wiceprezes Witalij Markiełow powiedział, że w tym roku Gazprom może przekroczyć oczekiwane wydobycie gazu, donosi Reuters.

m roku Gazprom może przekroczyć oczekiwane wydobycie gazu, donosi Reuter.
Rosyjski gazowy gigant miał w tym roku wydobyć 475,8 mld metrów sześciennych gazu. Markiełow nie powiedział o ile Gazprom mógłby przekroczyć tą wielkość. Ujawnił jedynie, że rosyjski koncern prowadzi rozmowy z Turcją w sprawie budowy drugiej nitki gazociągu TurkStream.

Pod koniec kwietnia Markiełow zapowiadał, że Gazprom kolejny rok zwiększy wydobycie gazu po tym jak w 2015 roku doszło do tąpnięcia spowodowanego konfliktem z Ukrainą. Mówił wówczas, że spodziewa się wydobycia na poziomie 475,8 mld metrów sześciennych gazu. W 2017 roku wydobył go 471 mld metrów sześciennych. W 2015 roku, z powodu konfliktu Rosji z Ukrainą oraz sankcji gospodarczych, wydobycie spadło do 418,5 mld metrów sześciennych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu