Gdańska uczelnia z nowatorską halą

  • Anna Pronińska
opublikowano: 22-07-2013, 00:00

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (AWFiS) szuka wykonawców do nowatorskiej inwestycji.

Chodzi o budowę Hali Gimnastycznej Leszka Blanika — Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego AWFiS, która ma być obiektem wielofunkcyjnym. Od potencjalnych wykonawców wymaga się m.in., by w okresie ostatnich pięciu lat mieli na koncie budowę obiektu użyteczności publicznej, który w swojej kubaturze zawierał halę, salę lub aulę o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1,7 tys. mkw.

27.08
Do tego dnia można przysyłać oferty na budowę Hali Gimnastycznej Leszka Blanika — Centrum Innowacyjno- Wdrożeniowego AWFiS e-bankowości.

Wykonawca będzie musiał nie tylko postawić halę, ale też ją wyposażyć w profesjonalny sprzęt sportowy do gimnastyki.

— Chcemy, by w hali można było uprawiać sport wyczynowy, dlatego będzie to jeden z nielicznych obiektów na świecie z profesjonalnym sprzętem gimnastycznym spełniającym restrykcyjne wymagania. Wyłoniony wykonawca będzie więc musiał dostarczyć wyposażenie zgodnie z wymaganiami — mówi Olgierd Bojke, kanclerz AWFiS.

Postępowanie będzie prowadzone w przetargu nieograniczonym dla zamówień o wartości powyżej 5 mln EUR. — Liczymy, że rynek odpowie zdecydowanie niższą ceną — mówi Olgierd Bojke. Inwestycja jest dofinansowana z pieniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

To wykonawca będzie ponosić odpowiedzialność, w tym finansową, za utratę dofinansowania, jeśli przedmiot zamówienia będzie wykonany nieprawidłowo lub wykonawca spóźni się z realizacją. Inwestycja ma być zrealizowana już w 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu