Gdański Clipster w europejskim finale CESA

opublikowano: 03-10-2017, 22:00

Projekt życia w inkubatorze został uznany za najlepszy program wsparcia dla start-upowców w Polsce. Teraz zawalczy o zwycięstwo w Europie.

Popularny za granicą trend colivingu, czyli współmieszkania w celu wymiany pomysłów i wspólnej przedsiębiorczej pracy, zawitał również do Polski. Pierwszy w naszym kraju dom dla start-upowców — Clipster — powstał dzięki współpracy funduszu technologicznego Alfabeat i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter.

Inicjatywa została doceniona przez środowisko start-upowe i jury, które przyznało jej nagrodę w kategorii: „Best Accelerator and Incubator Programme” podczas finału Central European Startup Awards (CESA). Ta przestrzeń do kreowania innowacyjnych idei gościła w swoich progach we Wrzeszczu m.in. studentów, architektów, programistów i specjalistów od marketingu. Kolejni mieszkańcy wprowadzą się już w październiku i będą mogli pozostać w Clipsterze przez kolejny kwartał.

— Młodzi przedsiębiorcy często inwestują swój czas, energię i pieniądze w projekt, który nie ma szans na powodzenie. Clipster powstał po to, aby uniknąć takich błędów i skupić uwagę start-upowców na pomysłach wartych wdrożenia. Co trzy miesiące rekrutujemy kolejne kreatywne osoby do przestrzeni. Już teraz zachęcamy do udziału w grudniowej rekrutacji i zamieszkania w colivingu na początku nowego roku — mówi Agnieszka Cichocka, koordynatorka Clipstera z ramienia Startera.

Clipster jako laureat krajowego finału CESA będzie reprezentował polskie innowacje podczas europejskiego zakończenia konkursu, który odbędzie się 23 listopada w Bułgarii. Wezmą w nim udział przedstawiciele środowisk startupowych z Europy Środkowo- Wschodniej. Zwycięzcy zostaną wybrani w otwartym głosowaniu, które rozpoczyna się już dziś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane