GE BM wejdzie w polisy na życie

Agnieszka Morawiecka
opublikowano: 06-03-2002, 00:00

GE Bank Mieszkaniowy zwiększy fundusze własne o kwotę od 5 mln USD (22 mln zł) do 15 mln USD (ponad 60 mln zł). Jeszcze w 2002 r. oferta banku może zostać uzupełniona o ubezpieczenia na życie. GE BM negocjuje już z czterema towarzystwami ubezpieczeniowymi.

GE Bank Mieszkaniowy, specjalizujący się w detalicznych kredytach hipotecznych, zamierza w tym roku sprzedać kredyty wartości 960 mln zł. Musi jednak podnieść kapitały własne, by jego współczynnik wypłacalności pozostał na bezpiecznym poziomie. Bank zostanie dokapitalizowany kwotą od 5 mln USD do 15 mln USD (20-60 mln zł), którą przeznaczy również na podtrzymanie akcji kredytowej.

Łukasz Bald, prezes zarządu GE Banku Mieszkaniowego, dodaje, że instytucja już wkrótce zaproponuje ubezpieczenia na życie. W tej sprawie prowadzi rozmowy z czterema firmami ubezpieczeniowymi, dobrze znanymi na polskim rynku.

— Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli wejść w bancassurance — mówi Łukasz Bald.

GE BM daje się jednak we znaki zmniejszenie popytu na mieszkania, a co za tym idzie — na kredyty hipoteczne. Dlatego bank nieco zmodyfikuje ofertę. Położy większy nacisk na sprzedaż kredytów konsumpcyjnych zabezpieczonych hipoteką.

— Spodziewamy się, że w tym roku tylko 75 proc. naszej sprzedaży to będą tradycyjne kredyty mieszkaniowe — reszta to będzie kredyt konsolidacyjny i pożyczki hipoteczne — wyjaśnia prezes GE BM.

Jak twierdzi prezes Bald, bank przestawi się na hurtową sprzedaż kredytów, co wiąże się z intensywniejszym wykorzystaniem sieci pośredników finansowych.

— W tym roku będziemy się raczej koncentrować na sprzedaży produktów poprzez instytucje finansowe. Chcielibyśmy rozszerzyć współpracę z portalem Expander. Prowadzimy także rozmowy z jedną z większych firm pośrednictwa finansowego oraz firmą ubezpieczeniową, ale nie mogę podać ich nazw — twierdzi Łukasz Bald.

Bank zamierza otworzyć kilka nowych placówek w miastach, w których do tej pory nie był obecny, ale decyzję tę uzależnia od pozytywnej oceny rynków lokalnych.

— Jeśli okaże się, że jest zapotrzebowanie na nasze produkty, decyzję o otwieraniu kolejnych placówek przyspieszymy — zapewnia prezes GE Banku Mieszkaniowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu