Geant podpisał umowę z Gemini

Agnieszka Janas
opublikowano: 28-03-2006, 00:00

W mieście, które jest liczącym się ośrodkiem turystycznym, powstaje galeria handlowa z dużym kinem. Inwestor zapowiada otwarcie na koniec 2007 r.

Powstające w Bielsku-Białej centrum handlowe Gemini Park znalazło najemcę części spożywczej. Będzie nim francuska sieć Geant, która podpisała umowę najmu z deweloperem projektu Gemini Holdings. Na potrzeby sklepu wynajęła 9 tys. mkw. powierzchni. Budowa nowego centrum handlowo-rozrywkowego w Bielsku-Białej rozpocznie się w 2006 r. Inwestor ma już pozwolenie na budowę i planuje otwarcie centrum na koniec przyszłego roku.

Centrum o łącznej powierzchni około 35 tys. mkw., oprócz Geanta, mieścić będzie największy w mieście multipleks (minimum 7 sal kinowych), część gastronomiczną oraz galerię składającą się z około 100 sklepów. Przy obiekcie znajdzie się parking na 1,3 tys. samochodów. Komercjalizację obiektu prowadzi firma Lambert Smith Hampton Polska. Teren inwestycji sąsiaduje z największymi osiedlami mieszkaniowymi Bielska oraz leży przy głównej drodze wjazdowej do miasta z okolic Żywca, Szczyrku i Wisły. Autorem koncepcji jest biuro projektowe IMB Asymetria z Krakowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu