Gemius: w Polsce 8 proc. ruchu internetowego z urządzeń mobilnych

ISBnews
opublikowano: 10-12-2013, 14:15

W Polsce z tabletów i smartfonów pochodzi 8% ruchu internetowego, wynika z danych firmy Gemius. To znacznie mniej niż w Danii (35%), czy na Słowacji (22%), która jest środkowoeuropejskim liderem w tym względzie.

"Internet mobilny cieszy się największą popularnością wśród użytkowników sieci z Danii (35% ruchu internetowego w tym kraju pochodzi z urządzeń mobilnych). Z kolei w Europie Środkowo-Wschodniej na pierwszym miejscu pod tym względem jest Słowacja (22%), podczas gdy w Polsce z tabletów i smartfonów pochodzi 8% ruchu internetowego" - czytamy w komunikacie.

Natomiast krajem, w którym internauci przeglądają strony www przede wszystkim za pomocą komputerów jest Mołdawia (1% odsłon mobilnych), podano również.

"Wszystkie analizowane kraje odnotowały wzrost udziału urządzeń mobilnych w ruchu internetowym. Najbardziej dynamiczny rozwój zaobserwowano w Estonii, gdzie nastąpił trzykrotny wzrost udziału urządzeń mobilnych w ruchu internetowym. Na drugim i trzecim miejscu pod tym względem znalazły się Bośnia i Hercegowina oraz Bułgaria (ponad dwukrotny wzrost). Natomiast najmniej dynamicznie rozwija się internet mobilny w Rosji (wzrost z 6% do 7%). W Polsce zaobserwowano dwukrotny wzrost, z 4% do 8%" - czytamy dalej.

W analizie uwzględniono wszystkie rynki, na których firma prowadzi pomiar ruchu internetowego. Przeanalizowano dane za okres od 4 do 10 listopada 2013 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane