Generali robi remanent w polisach

opublikowano: 14-04-2017, 14:21
aktualizacja: 14-04-2017, 14:23

Nowe ubezpieczenie turystyczne, odświeżone autocasco i rozszerzenie zakresu polisy mieszkaniowej – to nowości w ofercie produktowej polskiego Generali.

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy ubezpieczeniowa grupa Generali zdecydowała się na odświeżenie oferty produktowej. Zmian jest kilka, ale najważniejszą jest rozpoczęcie sprzedaży polis turystycznych pod marką Proama. Do tej pory pod tym brendem nie był sprzedawana taki produkt.

- Dajemy klientowi możliwość samodzielnego wyboru zakresu i sumy ubezpieczenia. W grę wchodzą wysokie kwoty, sięgające - w przypadku leczenie za granicą – nawet 800 tys. zł – mówi Piotr Łoza, dyrektor departamentu ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych w Generali. 

Dzięki wprowadzeniu polis turystycznych Proama może pochwalić się już pełną ofertą ubezpieczeniową w zakresie ubezpieczeń majątkowych. Pod tą marką są sprzedawane ryzyka komunikacyjne, mieszkaniowe, osobowe oraz polisy dla małego i średniego biznesu. 

Samo Generali zdecydowało się na odświeżenie polisy komunikacyjnego casco i ofertę mieszkaniową. W tym pierwszym produkcie nowością jest możliwość usługa door-to-door wraz z autem zastępczym na całym okres naprawy dla osób, które zdecydują się naprawić swój pojazd we wskazanym przez ubezpieczyciela warsztacie. Dodatkowo naprawa zostanie objęta 3-letnią gwarancją.  

Natomiast w polisie mieszkaniowej wprowadzono szereg drobnych zmian. Najważniejszą jest rozszerzenie OC w życiu prywatnym, które jest załączane do ubezpieczenia mieszkania.

- Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne przy szkodach związanych z zalaniem domu czy mieszkania, np. gdy lokator pozostawi odkręcone kurki, wskutek czego zostanie zalane mieszkanie znajdujące się piętro niżej – mówi Marek Wojciechowski, wicedyrektora departamentu ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych w Generali.

Ubezpieczyciel zdecydował się także na podniesienie do 2 tys. zł limitu na rower w ryzyku rabunku poza miejscem ubezpieczenia. Zwiększono także np. limity na szkody powstałe na skutek graffiti czy ruchomości domowych. Co ciekawe wariant all risk obejmuje również szkody spowodowane przez… dziki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane