GetBack chce 207 mln zł od funduszy Altusa

opublikowano: 12-03-2020, 21:55

Sprawa zakupu spółki EGB Investments trafiła do sądu. GetBack złożył pozew przeciwko Altusowi i funduszom.

12 marca 2020 r. do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew przeciwko Altusowi i 12 funduszom inwestycyjnym (licząc bez subfunduszy), którymi Altus zarządzał jako TFI. Są to fundusze znane kiedyś pod markami Altus, Alter ale też Raiffeisen (obecnie BNP Paribas Aktywny). To od nich GetBack kupił spółkę windykacyjną EGB Investments i właśnie za tę transakcję domaga się od nich solidarnie 134,6 mln zł z odsetkami. Alternatywnie GetBack żąda 207,6 mln zł odsetkami, w takich proporcjach w jakich zapłacił każdemu z pozwanych za akcje EGB.

Magdalena Nawłoka, p.o.
prezesa GetBacku
Zobacz więcej

Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBacku Fot. Marek Wiśniewski

W tym drugim przypadku GetBack zastrzega, że wynagrodzenie za EGB uwzględniało umowę ramową, której Altus nie wykonał. Generalnie jednak pozew dotyczy przede wszystkim zawyżenia ceny za EGB.

GetBack zakwestionował cenę za EGB po zmianie zarządu. Złożenie pozwu właśnie teraz motywuje rozpoczęciem skupu akcji własnych przez Altusa. Ma on pochłonąć 52 mln zł, co wedle GetBacku uniemożliwi egzekucję roszczeń przez GetBack.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy