Getin żongluje walutami

opublikowano: 15-03-2016, 22:00

Instrumentem bazowym dwóch nowych struktur jest kurs EUR/PLN. Można zyskać co najwyżej 4 lub 5 proc.

Do końca marca potrwają zapisy na dwie struktury w Getin Noble Banku — każda wymaga wpłacenia minimum 5 tys. zł i cierpliwości przez 12 miesięcy. Największa kwota, jaką można zainwestować, to 10 mln zł, natomiast najwyższe oprocentowanie zależy od wyboru inwestycyjnej lokaty. „Range accrual EUR/PLN marzec 2015” przewiduje nawet 4 proc., ale w dniu zakończenia trzeba będzie tę stawkę pomnożyć przez zupełnie nieprzewidywalny ułamek — ilość dni, w których kurs zmieści się w określonym przedziale, do ilości wszystkich dni, w których jest publikowany przez NBP. Sam przedział będzie ustalony wraz z otwarciem lokaty, czyli 7 kwietnia, poprzez pomniejszenie i powiększenie kursu z tego dnia o 13 groszy. Chociaż opłaty wstępne w przypadku obu struktur nie są przewidziane, przedwczesne wycofanie pieniędzy z tej pierwszej obciążone będzie opłatą 1,9-0,15 proc., w zależności od miesiąca. Podobne konsekwencje będzie miało zerwanie „Call spread EUR/PLN marzec 2016”, przy czym tym razem zarobić można maksymalnie 5 proc. Od pary walutowej będzie to jednak wymagało zupełnie innego ułożenia, bo oprocentowanie będzie wynosiło ułamek zmiany wartości euro, ale nie wyższy niż 5 proc. Różnica kursów pomnożona zostanie przez 10-20 proc. i jeśli nie przekroczy 5 proc. — stanowić będzie oprocentowanie lokaty. Po roku kwota powiększona o ewentualne odsetki zostanie w obu przypadkach przelana na rachunek klienta — o ile tylko będzie to rachunek w Getin Noble. W przeciwnym razie, jak na żonglerski występ przystało, pieniądze trafią na kolejny rok na nowy rachunek lokaty, ale tym razem o standardowym oprocentowaniu. 100-procentowana gwarancja odzyskania kapitału obowiązuje tylko w dniu zamknięcia obu struktur — 7 kwietnia 2017 r.© Ⓟ

13 groszy O tyle zostanie powiększony i pomniejszony kurs wyjściowy EUR/PLN w jednej z lokat strukturyzowanych, oferowanych przez Getin Noble Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Polecane