GfK Polonia: PiS - 33 proc., PO - 24 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 19:48

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie, na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby 33 proc. wyborców zdecydowanych wziąć udział w wyborach, na Platformę Obywatelską - 24 proc., na Samoobronę - 9 proc., a na Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc. - wynika z sondażu GfK Polonia dla programu "Fakty" telewizji TVN.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie, na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby 33 proc. wyborców zdecydowanych wziąć udział w wyborach, na Platformę Obywatelską - 24 proc., na Samoobronę - 9 proc., a na Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc. - wynika z sondażu GfK Polonia dla programu "Fakty" telewizji TVN.

    Liga Polskich Rodzin i Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskałyby po 4 proc. głosów, Socjaldemokracja Polska - 2 proc., Partia Demokratyczna-demokraci.pl i Platforma Janusza Korwin-Mikkego - po 1 proc. 1 proc. wyborców zadeklarował, że głosowałby na inną partię.

    36 proc. spośród ankietowanych było zdecydowanych, na którą partię by głosowało, a 10 proc. nie wiedziało, na kogo oddałoby głos; 21 proc. zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach, a 33 proc. nie było co do tego zdecydowanych.

    Sondaż przeprowadzono 3 listopada 2005 r. na 1000-osobowej ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 15 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane