Czytasz dzięki

GFT dostał grant na centrum B+R

opublikowano: 07-07-2020, 22:00

Dostawca usług IT otrzyma w 2022 r. 2,3 mln zł rządowej dotacji na inwestycję, w ramach której zatrudni 210 osób.

GFT Poland, firma dostarczająca usługi chmurowe, chwaliła się ostatnio, że w tym roku zatrudniła już ponad 100 osób. Nic dziwnego — zobowiązała się, że do końca 2021 r. stworzy centrum badawczo- -rozwojowe, w którym będzie pracować 210 deweloperów. Centrum będzie ulokowane w dwóch biurach: w centrali w Łodzi i Poznaniu (poza tym spółka ma też oddziały w Warszawie i — od początku tego roku — w Krakowie). Firma podpisała umowę z Ministerstwem Rozwoju na rządowy grant na tę inwestycję. 2,31 mln zł, czyli 11 tys. zł na osobę, zostanie w całości wypłacone w 2022 r. Projekt GFT został bardzo wysoko oceniony — otrzymał 95 pkt na 100 możliwych. Firma złożyła wniosek w maju 2019 r., a kilka miesięcy później poprosiła o wydłużenie czasu na realizację projektu do końca 2021 r.

Zaczęliśmy kolejną edycję programu szkoleniowego dla
młodych specjalistów w nowo powstałej w GFT Poland praktyce virtual banking.
Byli wdrażani zdalnie podczas lockdownu – mówi Wojciech Mach, dyrektor
zarządzający GFT Polska.
Zobacz więcej

Zdalne praktyki:

Zaczęliśmy kolejną edycję programu szkoleniowego dla młodych specjalistów w nowo powstałej w GFT Poland praktyce virtual banking. Byli wdrażani zdalnie podczas lockdownu – mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający GFT Polska. Fot. ARC

— Zrobiliśmy to ze względu na przedłużające się formalności — mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający GFT Poland.

Firma zamierza zainwestować co najmniej 1 mln zł. Dwuletnie koszty zatrudnienia nowych pracowników wyniosą 82,8 mln zł. 135 pracowników centrum B+R zostanie zatrudnionych w Łodzi, a 75 w Poznaniu.

— Mimo globalnego spowolnienia na rynku szacujemy, że nie będziemy mieli problemów z wypełnieniem zobowiązań. Nie wstrzymaliśmy globalnych inwestycji w rozwój organizacji, inwestujemy też we wzrost biznesu na rynku polskim. Celujemy nie tylko w deweloperów z doświadczeniem — wystartowaliśmy na przykład z kolejną edycją programu szkoleniowego dla młodych specjalistów — twierdzi Wojciech Mach.

Gdy firma składała wniosek, zatrudniała w Polsce 567 osób. Teraz zatrudnia prawie 850, których ostatnio rekrutuje online. Największy jest oddział w Łodzi — 450 osób. Firma przeniesie się wkrótce do nowej siedziby: budynku Bramy Miasta w Nowym Centrum Łodzi, gdzie wynajmie trzy piętra, 4,7 tys. m kw. z zadaszonym tarasem o powierzchni 230 m kw. W aplikowaniu o grant firmę wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która obecnie obsługuje 13 projektów z sektora B+R, a w tym roku pomogła w realizacji pięciu takich inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane