GI Hossa buduje centrum handlowe

Grzegorz Wierzbicki
opublikowano: 10-03-2003, 00:00

Gdyńska Grupa Inwestycyjna Hossa, specjalizująca się w projektowaniu i budowaniu kompleksów mieszkaniowych oraz obiektów biurowo-usługowych, wybuduje w Gdańsku centrum zakupów, zdrowia i wypoczynku pod nazwą Madison Park.

Otwarcie kompleksu przewidziano na listopad 2003 roku, koszt inwestycji wyniesie około 50 mln zł. Docelowo obiekt będzie miał 33 tys. mkw., w tym ponad 18 tys. powierzchni handlowej. Będzie liczył cztery kondygnacje naziemne, antresolę i jedną kondygnację podziemną.

Centrum posiadać ma ponad 100 lokali handlowych o powierzchni od 20 do 1,6 tys. mkw., dwa kompleksy medyczne, pięć zespołów lokali biurowych, centrum rekreacyjno-sportowe, parking podziemny na 114 miejsc postojowych oraz 1136 stanowisk parkingowych w najbliższym otoczeniu.

— Madison Park to największe centrum zakupów, zdrowia i wypoczynku zlokalizowane w sercu Gdańska. Skupienie pod jednym dachem różnorodnej oferty handlowej, usługowej, gastronomicznej i rekreacyjnej oraz klimat obiektu uczynią Madison Park nie tylko atrakcyjnym miejscem robienia zakupów, ale również ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu — ma nadzieję Mariusz Gawron, prezes Grupy Inwestycyjnej Hossa.

Inwestycja w centrum Gdańska nie jest jedynym przedsięwzięciem Hossy realizowanym w tym roku. Firma przygotowuje bądź buduje już Centrum Wielkopolska w Gdyni (zamknięty kompleks apartamentowy), osiedle Sokółka III w Gdyni (przygotowywana jest oferta mieszkań dla ludzi młodych, poszukujących pierwszego lokalu), Osadę Źródło Marii (kameralny budynek 2,5 kondygnacyjny z 15 mieszkaniami oraz tarasami od 8 do 16 mkw.), Wzgórze Maksymiliana (kompleks apartamentowy z widokiem na morze), kamienicę Villa Tre Maggio w Sopocie oraz położoną na 15 hektarach Dzielnicę Wiszące Ogrody w Gdańsku (w dzielnicy mieszka już 301 rodzin).

— Nasze dokonania doceniły władze Gdyni, przyznając nam w 2002 r. nagrodę Czas Gdyni za budowę osiedla Sokółka VI. Kameralny klimat uzyskaliśmy dzięki zróżnicowaniu wysokości budynków i małym, zacisznym uliczkom. W naszych planach inwestorskich jest realizacja drugiego takiego kompleksu. Koncepcja nowego osiedla jest już zaawansowana, sprzedaż mieszkań chcemy rozpocząć w maju — dodaje Mariusz Gawron.

Gdyńska Grupa Inwestycyjna Hossa została uhonorowana tytułem Gazeli Biznesu w dwóch kolejnych edycjach rankingu: w 2001 i 2002 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane