Giełda w Moskwie poszerza dostęp do zagranicznych spółek

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-10-2020, 10:40

Do 40 wzrośnie liczba zagranicznych akcji i kwitów depozytowych w jakie będą mogli inwestować gracze z rosyjskiej giełdy. To część szerszego planu zwiększenia dostępu do zagranicznych akcji, donosi Reuters.

Nowe instrumenty będą dostępne od 2 listopada. Do tej pory było ich o połowę mniej. Pierwotnie największa rosyjska giełda planowała umożliwić dostęp do handlu akcjami 50 międzynarodowych firm w trzecim kwartale 2018 r.

Giełda w Moskwie
fot. Bloomberg

W sierpniu 2020 r. giełda zaczęła oferować dostęp do akcji z amerykańskiego indeksu S&P 500, co było przełomem dla długo oczekiwanego projektu, który został spowolniony przez zachodnie sankcje.

Wśród nowych podmiotów jakie znajdą się od początku listopada w obrocie są m.in. Alibaba i Baidu, a także American Airlines, Coca-Cola, General Motors, Tesla oraz Walmart.

Według giełdy, akcje zagranicznych emitentów będące przedmiotem obrotu będą rozliczane w rublach, ale dywidendy z amerykańskich papierów wartościowych będą wypłacane w dolarach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane