Giełda wciąż jest aktualna

Wiktor Szczepaniak
14-01-2005, 00:00

Przychody producenta pasztetów i dań gotowych przekroczyły w 2004 r. 100 mln zł. Decyzje w sprawie debiutu giełdowego zapadną w lutym.

Wielkopolska firma Profi, która w listopadzie wycofała się z oferty publicznej, nie zwalnia tempa.

— W ubiegłym roku udało się nam zwiększyć obroty do ponad 100 mln zł i zrealizować zaplanowany zysk — informuje Robert Barczyk, jeden z ośmiu akcjonariuszy Profi i do niedawna prezes spółki.

Na ostateczne podsumowanie roku trzeba jednak jeszcze trochę poczekać — podobnie jak na decyzję w sprawie debiutu giełdowego. Walne spółki ma o tym zadecydować pod koniec lutego. Wszystko wskazuje na to, że ponowienie oferty odsunie się na koniec 2005 r.

Profi wycofało się ze sprzedaży akcji na giełdzie z powodu ryzyka utraty ważnego kontraktu. Obawy spółki się potwierdziły. Nestle Polska, które miało zlecić spółce produkcję zup gotowych pod swoją marką, zawiesiło projekt współpracy.

Zdaniem Roberta Barczyka, Nestle wycofało się z kontraktu, bo nie chciało wspierać swego największego konkurenta w tym segmencie. Z przeprowadzonych wtedy badań wynikało bowiem, że w rosnącym rynku zup gotowych, na który chciało wejść Nestle, Profi ma bardzo duży, około 40-proc. udział. Produkty obu firm stanowiłyby więc dla siebie konkurencję.

Warto dodać, że gdyby Profi nie zrezygnowało z oferty, zakończyłaby się ona powodzeniem. Zarząd spółki informował, że deklaracje zakupu akcji składane przez inwestorów przekraczały liczbę dostępnych w ofercie akcji. Środki z emisji Profi chciało przeznaczyć m.in. na zwiększenie mocy produkcyjnych zup i dań gotowych, przejęcia firm spożywczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełda wciąż jest aktualna