Giełdowe indeksy pokierują walutami

Marcin Kiepas
opublikowano: 06-07-2009, 00:00

Posiedzenie Banku Anglii w sprawie stóp procentowych, dane o produkcji przemysłowej na Wyspach, indeks ISM dla amerykańskiego sektora usług, indeks nastroju Uniwersytetu Michigan oraz bilans handlu zagranicznego Stanów Zjednoczonych to główne wydarzenia najbliższych dni. Jednak to nie wymienione publikacje, a sytuacja na rynkach akcji, która już od pewnego czasu determinuje nastawienie inwestorów do ryzyka, zdecyduje o tym, w którą stronę podążą główne pary.

Analiza techniczna sugeruje, że dolar może się umocnić w stosunku do europejskich walut. Umocnienie to nie powinno jednak być duże. Sytuacja na wykresach EUR/USD, GBP/USD i USD/CHF, jakkolwiek daje przewagę "zielonemu", jest daleka od rozstrzyg-nięcia. Dlatego w najbliższym czasie wahania tych par pozostaną w rysowanych od trzech tygodni trendach bocznych.

W tym tygodniu pod lekką presją sprzedających prawdopodobnie będą pozostawać notowania USD/JPY i EUR/JPY. Będzie ona tym większa, im silniejsze będą spadki na giełdach. I odwrotnie.

Marcin Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu