Giełdowy flesz (2)

ASZ
opublikowano: 20-06-2007, 00:00

Stalprofil

-4,2%

Izostal, spółka zależna Stalprofilu, chce wejść na giełdę. Kurs giełdowego emitenta nie poszedł jednak ku nowym szczytom ścieżką wydeptaną niedawno przez Krosno i Fasing, których akcje drożały po ogłoszeniu planów upublicznienia spółek zależnych. Inwestorzy skracali pozycje w Stalprofilu, bo tak zaleciło BM BPH, obniżając rekomendację dla spółki do „redukuj”.

25 lipca odbędzie się NWZA Izostalu, na którym akcjonariusze podejmą decyzje o kierunku rozwoju spółki. Pod głosowanie zostanie poddana uchwała w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego o 7 mln zł w drodze emisji akcji serii I skierowanej do Stalprofilu, z wyłączeniem prawa poboru dla pozostałych akcjonariuszy. Po drugie, zarząd poprosi akcjonariuszy o wyrażenie zgody na przygotowania do wprowadzenia akcji Izostalu do obrotu na rynku podstawowym GPW. I po trzecie — Izostal chce kupić nieruchomości przeznaczone pod inwestycje związane z podstawową działalnością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu