Giełdowy flesz

ASZ
14-04-2006, 00:00

BPH 0,0 proc.

Duzi inwestorzy banku podczas czwartkowej sesji dokonali kilku umówionych transakcji. W dwóch największych właściciela zmieniało po 20 tys. walorów po cenach 720 i 721 zł. Sporo też zawarto transakcji, których przedmiotem było kilka tysięcy papierów banku. Łącznie właściciela zmieniło 103,3 tys. akcji, co złożyło się na prawie 150-mln wartość obrotu.

LUBAWA +9,8 proc.

Po czterech dniach spadku, w trakcie których kurs spółki stracił ponad 30 proc., inwestorzy zabrali się za odrabianie strat. Lubawa wraz z Elektrimem należy do ścisłej czołówki spółek znajdujących się na celowniku dużej grupy spekulantów wykorzystujących kilkunastoprocentowe wzrosty lub spadki dla osiągania pokaźnych zysków. Czwartkowy handel walorami producenta sprzętu turystycznego i wojskowego zamknął się kwotą 97 mln zł, co jest szóstym wynikiem na rynku.

MOSTOSTAL WARSZAWA +5,2 proc.

Kurs warszawskiej spółki budowlanej ustanowił ponadsześcioletni rekord, kończąc czwartkową sesję na poziomie 18,25 zł. Akcje Mostostalu były ostatnio tak drogie w połowie lutego 2000 r. Dobrą passę akcjonariusze utrzymują od początku grudnia 2005 r., od tamtej pory zarobili już około 137 proc. Bezpośrednim impulsem do pobicia szczytu stała się informacja o kontrakcie wartości 120 mln zł na wybudowanie biurowca.

SKOTAN +116,8 proc.

W czwartek akcje Skotanu były notowane bez prawa poboru. Przed sesją giełda ustaliła kurs odniesienia na 19,6 zł (w środę na zamknięciu za akcję płacono 461 zł). Na otwarciu z miejsca doszło do przekroczenia górnych widełek wahań. Handel wznowiono dopiero o godz. 10.30 po cenie o 109 proc. wyższej od kursu odniesienia. Do końca sesji akcje podrożały do 42,5 zł przy 26,7 mln zł obrotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz