Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 25-04-2006, 00:00

ALCHEMIA +12,9 proc.

Po kilku słabszych tygodniach do łask inwestorów powróciły akcje Alchemii. Stało się tak po informacji w „Pulsie Biznesu”, że Roman Karkosik wyraził zainteresowanie Stocznią Gdańską. Karina Wściubiak, prezes Alchemii, uważa, że jeśli biznesmen zdecyduje się wejść do stoczni, zrobi to albo poprzez spółkę, poprzez należącą do niej Hutę Batory lub samodzielnie. Decyzje mogą zapaść w tym tygodniu.

ENERGOMONTAŻ-PÓŁNOC +8,7 proc.

Piąty kolejny dzień rosła cena akcji Energomontażu-Północ. Dynamiczny trend wzrostowy zapoczątkowany został w połowie marca. Od tego czasu akcjonariusze budowlanej spółki wzbogacili się o ponad 70 proc. Hossę napędzają kolejne komunikaty o zawieranych kontraktach. Ostatnio firma zależna otrzymała zlecenie na prace remontowe w Elektrowni Kozienice, za co otrzyma 10,9 mln zł.

LENTEX +17,1 proc.

Tylko dwa dni trwała korekta po wcześniejszych dziewięciu kolejnych sesjach wzrostu notowań akcji producenta wykładzin i włóknin. W poniedziałek inwestorzy ponownie przystąpili do intensywnego windowania wartości papierów, co zaowocowało ustanowieniem 14-miesięcznego rekordu 24,6 zł. Władze spółki nie znają przyczyn tak gwałtownego wzrostu zainteresowania ze strony spekulantów. W piątek Lentex opublikuje raport I kwartału. Dzień wcześniej rada nadzorcza będzie głosować nad strategią rozwoju firmy z Lublińca.

LUBAWA +29,2 proc.

Pierwszy dzień notowań akcji bez prawa poboru inwestorzy zazwyczaj wykorzystują do windowania notowań papierów, dla których giełda odgórnie ustala kurs odniesienia. Niedawno było tak ze Skotanem, nie inaczej wyglądały poniedziałkowe notowania akcji Lubawy. W piątek na zamknięciu za walor płacono 9,95 zł. Na poniedziałek giełda wyznaczyła kurs odniesienia 3,46 zł. Inwestorzy podciągnęli wartość akcji do 4,47 zł przy obrotach 61 mln zł, co jest 7. wynikiem sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu