Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 09-05-2006, 00:00

DWORY –7,6 proc.

Nie potwierdziły się nadzieje akcjonariuszy chemicznej spółki na dobre wyniki w I kwartale. Od początku roku do 5 maja kurs zwyżkował o 32,7 proc., jednak producent kauczuków syntetycznych i polistyrenów zanotował drastyczny spadek zysku. Wynik netto wyniósł zaledwie 3,76 mln zł, co oznacza spadek aż o 82 proc. Przychody zmalały o 3 proc., do 254 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 12,7 mln zł, wobec 28,5 mln zł przed rokiem.

LENTEX +15,7 proc.

Kurs skoczył po tym, jak dwóch znaczących akcjonariuszy złożyło wniosek o zwołanie NWZA, na którym ma zostać uchwalona emisja 10,9 mln nowych akcji z prawem poboru. Obecnie kapitał zakładowy firmy dzieli się na 5,45 mln walorów. Proponowana cena emisyjna to 2,15 zł, podczas gdy kurs giełdowy wynosi 50,9 zł. Za każdą akcję udziałowcy otrzymają prawa poboru do kupna dwóch papierów nowej emisji.

PRÓCHNIK –5,0 proc.

Akcje odzieżowej spółki z Łodzi taniały wczoraj już szóstą sesję z kolei. Z raportu kwartalnego akcjonariusze dowiedzieli się, że strata netto wzrosła o prawie 40 proc., do 1,02 mln zł, mimo czterokrotnego wzrostu przychodów (do 3,3 mln zł). Strata operacyjna wzrosła dwukrotnie, do 1,1 mln zł. Zarząd usprawiedliwia to wzrostem kosztów, związanym ze zwiększeniem skali działalności oraz rozbudową sieci salonów firmowych. Firma ma dziewięć sklepów w największych miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu