Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 16-05-2006, 00:00

INTERNET GROUP +2,0 proc.

Wzrostem notowań nagrodzili inwestorzy zdecydowaną poprawę wyników w I kwartale 2006 r. Grupa zarobiła na czysto 297 tys. zł, wobec 86 tys. zł zysku netto rok wcześniej. Przy czym skonsolidowane przychody zwiększyły się w niewielkim stopniu: z 2,63 mln zł, o 2,94 mln zł. Spółka podała, że poprawa wyników to głównie zasługa komunikatora Halonet. W tym roku akcjonariusze zarobili już ponad 300 proc.

FAM +3,3 proc.

Drugą sesję z rzędu rekord notowań bił kurs FAM Technika Odlewnicza. Za jedna akcję inwestorzy płacą 31 zł. 18 maja akcjonariusze mają zatwierdzić decyzję o emisji prawie 6,72 mln papierów serii D, emitowanych z zachowaniem prawa poboru. Na każdy walor przypadnie jedno PP, które upoważniać będzie do objęcia dwóch nowych papierów. Cenę emisyjną ustalono na 1,45 zł. Dniem ustalenia prawa poboru akcji serii D ma być 23 czerwca.

MASTERS +21,6 proc.

Przenosiny z systemu dwóch fixingów do notowań ciągłych dobrze przysłużyły się akcjonariuszom spółki Masters. Większe zainteresowanie akcjami dystrybutora odzieży dżinsowej to także efekt informacji zarządu, że rozważa możliwość poprawy płynności finansowej poprzez sprzedaż akcji własnych. Paweł Pliszka, który na początku maja zasiadł w fotelu prezesa, zapowiada przedstawienie w ciągu kilku tygodni planu naprawczego spółki. Możliwa jest rezygnacja z niedochodowej produkcji odzieży.

MCI –8,8 proc.

Nabiera tempa realizacja zysków z akcji MCI Management. Kurs 8 maja ustanowił pięcioletni szczyt 7,10 zł, co zbiegło się z publikacją bardzo dobrych wyników I kwartału. Zostały one jednak potraktowane jako potwierdzenie przypuszczeń, na których budowany był wcześniejszy kilkutygodniowy wzrost. Inwestorzy zaczęli więc odcinać kupony, „sprzedając fakty”. Od tamtej pory korekta przyniosła spadek już o 12 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu