Giełdowy flesz

NFI JUPITER +1,4 proc.

Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 24-05-2006, 00:00

NFI JUPITER +1,4 proc.

Ponad 4 proc. drożały na początku wtorkowej sesji akcje NFI Jupiter w reakcji na informację o sprzedaży pakietu 75,9 proc. walorów firmy telekomunikacyjnej Pro Futuro. Nowym właścicielem operatora stacjonarnej sieci bezprzewodowej transmisji danych została Netia, co kosztowało ją 28,75 mln zł. Dodatkowo wykupiła obligacje zamienne Pro Futuro za 32,1 mln zł. Kolejne 6 mln zł zapłaci za pakiet 16 proc. akcji Pro Futuro znajdujących się w rękach spółki telekomunikacyjnej datacom.

PEKAES 0,0 proc.

Od szczytu 14,2 zł, ustanowionego na początku maja, kurs transportowej spółki cofnął się już o 17 proc. Inwestorzy musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci pogorszenia wyników w I kwartale, co zarząd tłumaczy kosztami koniecznej restrukturyzacji. Do 2007 r. naprawa Pekaesu pochłonie w sumie 12 mln zł. Nie dziwi więc projekt uchwały o przeznaczeniu całego zeszłorocznego zysku wysokości 14,2 mln zł na podwyższenie kapitału zapasowego. WZA odbędzie się 6 czerwca.

TIM +3,3 proc.

Inwestorzy dobrze przyjęli informację o zamiarze podwyższenia kapitału wrocławskiej hurtowni elektrotechnicznej TIM. W trakcie sesji kurs szedł w górę o ponad 5 proc. Na 24 czerwca zwołane zostało WZA, na którym akcjonariusze będą głosować uchwałę emisji do 620 tys. akcji przeznaczonych dla kadry kierowniczej. Kapitał zakładowy TIM dzieli się na 20,38 mln walorów.

ZREW –1,9 proc.

Akcje Zakładów Remontowych Energetyki Warszawa nie uniknęły ogólnorynkowej wtorkowej przeceny, chociaż firma miała dla inwestorów dobre wiadomości. Podpisała z Vattenfall Heat Poland kontrakt na dostawę materiałów i części zamiennych oraz wykonanie prac przy jednej z turbin w Elektrociepłowni Siekierki. Maksymalna wartość zlecenia wynosi 6,5 mln zł. Prace mają się zakończyć we wrześniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane