Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 06-07-2006, 00:00

BORSODCHEM +5,1 proc.

Od 19 czerwca notowania spółki wzrosły o 21,8 proc. i znalazły się na poziomie z połowy lutego. Inwestorzy reagują zakupami na podniesienie kapitału należącej do Węgrów spółki Petrochemia Blachownia z Kędzierzyna-Koźla. Po kupnie firmy od Ciechu w październiku Borsodchem zapowiadał rozbudowę instalacji do produkcji biokomponentów do benzyny i oleju napędowego.

FAM +3,9 proc.

Pierwszego dnia notowań bez prawa poboru akcji nowej emisji kurs FAM Technika Odlewnicza zwyżkował o 3,9 proc. względem ustalonego przez giełdę kursu odniesienia 7,7 zł. Producent okuć i akcesoriów budowlanych potroi kapitał zakładowy, sprzedając inwestorom 6,72 mln akcji po 1,75 zł. Środki z emisji mają posłużyć na inwestycje, w tym zakup Stradomu.

FON PP -17,7 proc.

Trwała wyprzedaż praw poboru (PP) akcji nowej emisji, zapoczątkowana pierwszego dnia notowań. We wtorek PP staniały o ponad 55,3 proc., wobec kursu odniesienia 0,38 zł. Drugiego dnia obroty prawami osiągnęły wartość 458 tys. zł, a akcjami tylko 168 tys. zł. PP dzień zakończyły spadkiem do 0,14 zł, za akcję natomiast płacono 0,66 zł. Handel prawami potrwa do 10 lipca. W piątek rusza subskrypcja ponad 29,68 mln walorów serii E, potrwa do 21 lipca. Z emisji FON chce pozyskać maksymalnie 14,8 mln zł.

WANDALEX +5,0 proc.

Kurs spółki specjalizującej się w organizacji transportu wewnętrznego przedsiębiorstw oraz sprzedającej wózki widłowe wspiął się do poziomu najwyższego od piętnastu sesji. Pomogła informacja o zawarciu kontraktu wartości ponad 1 mln zł z firmą Black Red White z Biłgoraja. Wandalex ma dostarczyć i zmontować regały magazynowe. Umowa będzie realizowana w III i IV kwartale. Na zamknięciu sesji za jeden walor Wandaleksu płacono 6,35 zł. Do szczytu 7,15 zł z 11 maja brakuje zwyżki o prawie 13 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu