Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 02-08-2006, 00:00

ARKSTEEL +2,9 proc.

Inwestorów z zacięciem hazardzisty do spekulacji walorami Arksteelu sprowokował komunikat o kupnie akcji giełdowej wydmuszki przez firmę IFA Investments. Nabyła pakiet 619 tys. walorów od Romualda Dzienio, zwiększając tym samym z 9,8 do 19,29 proc. udział w głosach na WZA. W komunikacie czytamy, że firma „najprawdopodobniej wykorzysta Arksteel do wprowadzenia na giełdę spółki jednego z klientów”. Zarząd emitenta bada celowość i warunki połączenia z Point Group.

BUDOPOL +19,1 proc.

Najmocniej we wtorek podrożały akcje wrocławskiego Budopolu, po tym jak opublikowano projekty uchwał na najbliższe WZA, które odbędzie się 9 sierpnia. Akcjonariusze budowlanej spółki mają przegłosować uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji 13 mln nowych akcji oferowanych z prawem poboru. Cena emisyjna to 1 zł. Jedna stara akcja upoważniać będzie do kupna jednej nowej. Proponowany termin ustalenia prawa poboru to 29 września.

ENERGOMONTAŻ- -PÓŁNOC –6,1 proc.

Pierwszego dnia handlu prawami poboru kurs spadł o 31,3 proc. wobec kursu odniesienia 3,20 zł. PP będą w giełdowym obrocie do 8 sierpnia. W środę ruszają zapisy w emisji ponad 7,94 mln akcji serii F. Potrwają do 11 sierpnia. Cena emisyjna walorów to 10 zł, we wtorek giełdowy kurs akcji spadł do 15,4 zł. Pieniądze uzyskane z emisji warszawska firma chce przeznaczyć na akwizycje w branży i zwiększenie kapitału obrotowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu