Giełdowy flesz

(Artur Szymański)
opublikowano: 03-08-2006, 17:44

EUROFILMS +5,2 proc.

EUROFILMS +5,2 proc.

Inwestorzy producenta i dystrybutora folii kupnem akcji nagrodzili lepsze wyniki I półrocza niż osiągnięte rok wcześniej. Spółka pochwaliła się 175-proc. wzrostem zysku netto do 2 mln zł, 100-proc. zwyżką wyniku operacyjnego, a przychody zwiększyły się o 17 proc. do 56,1 mln zł. Eurofilms podtrzymał prognozy wyników na ten rok, zakładające osiągnięcie 5,5 mln zł zysku netto, 7,6 mln zł zysku operacyjnego i 133,4 mln zł przychodów. Możliwe jest podwyższenie oczekiwań, ale dopiero po III kwartale.

GINO ROSSI +7,2 proc.

Kurs Gino Rossi kolejny raz poprawił rekord notowań w swej niedługiej giełdowej karierze. Za jedną akcję płaci się 16,35 zł, czyli 36,25 proc. więcej niż w ofercie publicznej. Pomogła informacja o tym, że DWS Polska TFI posiada 759 tys. akcji stanowiących 6 proc. kapitału zakładowego spółki i 5,2 głosów na WZA.

HUTMEN +16,1 proc.

Po dwóch dniach odpoczynku inwestorzy ponownie zabrali się za zakupy akcji spółki kierowanej przez Andrzeja Libolda. W pięknym stylu poprawiono dotychczasowy rekord 36,7 zł ustanowiony podczas giełdowego debiutu w listopadzie 1997 r.

MEDIATEL +3,7 proc.

MediaTel w II kwartale zwiększył przychody o 373 proc. do 17 mln zł wobec 3,6 mln zł rok wcześniej. Spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy, zysk netto sięgnął 0,94 mln zł. Przed rokiem operator telekomunikacyjny borykał się ze stratą wysokości 0,56 mln zł. Władze spółki liczą na dalszą poprawę kondycji ekonomicznej. Swojej szansy upatrują w poprawie sytuacji na rynku usług głosowych poprzez korzystne dla operatorów alternatywnych decyzje regulacyjne Prezesa UKE.

STALPRODUKT +2,7

Akcjonariusze świętują rekordy. Spółka z Bochni opublikowała najlepsze w historii wyniki kwartalne, co przełożyło się na poprawienie szczytu giełdowej hossy. Jednostkowy zysk netto wzrósł do 60,5 mln zł z 12,5 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny zwiększył się czterokrotnie, zaś przychody wyniosły 269 mln zł, co oznacza 50-proc. wzrost.

SWARZĘDZ –1,1 proc.

Akcjonariusze meblarskiej firmy z dezaprobatą przyjęli informację o sprzedaży przez jednego z członków rady nadzorczej pakietu 453 tys. akcji po cenach 0,94-1,1 zł.

ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Giełdowy flesz