Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 09-08-2006, 00:00

ASSECO POLAND

+9,1 proc.

Zdecydowana poprawa wyników spółki w II kwartale i I półroczu zaowocowała poprawieniem o 2 zł rekordu 238 zł z lipca. Po sześciu miesiącach 2006 r. informatyczna spółka pochwaliła się 57-procentowym wzrostem zysku netto, do 14,3 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się do 22,85 mln zł z 14,8 mln rok wcześniej, a przychody ze sprzedaży osiągnęły 153,4 mln zł, wobec 77,7 mln zł przed rokiem.

CAPITAL PARTNERS

-13,0 proc.

Najmocniej podczas wtorkowej sesji zniżkował kurs akcji Capital Partners (CP) po tym, jak rosyjska spółka OAO Novatek wypowiedziała spółce zależnej emitenta CP Energia zawartą pod koniec maja umowę w sprawie eksportu gazu. Stronę rosyjską zmusiła do tego zmiana przepisów. Po majowej informacji kurs CP poszedł w górę o prawie 35 proc. w ciągu sześciu sesji.

HUTMEN +8,6 proc.

Szałem zakupów można śmiało nazwać to, czego doświadczają akcje Hutmenu. W ciągu czterech sesji kurs poszybował aż o 55,5 proc. po tym, jak spółka podniosła prognozy zysku i zapewne wkrótce uczyni to ponownie. Za takim scenariuszem przemawiają świetne wyniki II kwartału.

NFI PIAST +17,5 proc.

Ostatniego dnia notowań prawa poboru podrożały o 3,2 proc., a akcje — aż o 17,5 proc. Od 31 lipca w handlu było 22,8 mln praw poboru. Nie cieszyły się jednak wielkim powodzeniem — kurs odniesienia na pierwszy dzień notowań został ustalony na 6,25 zł, a krótką karierę zakończyły na poziomie 4,49 zł, czyli potaniały o ponad 28 proc. Każde z nich dawało prawo kupna czterech akcji nowej emisji sprzedawanych po 20 groszy. Subskrypcja ponad 91,37 mln walorów serii B potrwa do 11 sierpnia. Środki uzyskane z oferty fundusz chce spożytkować na działalność deweloperską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy