Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 10-08-2006, 00:00

ELEKTROBUDOWA +3,4 proc.

Katowicka spółka, specjalizująca się w usługach elektromontażowych, ostatnio najczęściej chwali się nowymi kontraktami. Pod koniec lipca otrzymała zlecenie na prace w warszawskim metrze oraz w Koksowni Przyjaźń. W sierpniu podpisała umowy z Tesco, Telewizją Polską i Mittal Steel Poland. Najnowszy kontrakt został zawarty z Mostostalem Warszawa. Wartość zlecenia to 11,5 mln zł. Nic dziwnego, że walory spółki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów. W środę kurs poprawił rekord, za akcję płaciło się już 77,2 zł.

W. KRUK +4,6 proc.

Inwestorzy uwierzyli w optymistycznie brzmiące zapowiedzi władz jedynego na giełdzie przedstawiciela branży dóbr luksusowych. Kurs spółki osiągnął w środę najwyższy poziom w historii (68,8 zł). Jan Rosochowicz, prezes W. Kruk, chce, by firma przekroczyła plan zakładający uzyskanie na koniec roku 7,5 mln zł zysku netto, 11 mln zł zysku operacyjnego i 128,7 mln zł przychodów ze sprzedaży. Jeśli to się uda, spółka może zwiększyć dywidendę. Z zysku za 2005 r. akcjonariusze otrzymają 1 zł na akcję.

MUZA +20,8 proc.

Najwięcej na środowej sesji zarobili akcjonariusze Muzy. Zawarła ona z firmą Egina umowę, której przedmiotem jest opcja kupna przez Muzę Wydawnictwa Wilga. Docelowo giełdowa spółka chce doprowadzić połączenia się z Wilgą. Na mocy porozumienia Muza może powołać swoich przedstawicieli do zarządu i rady nadzorczej Wilgi. Wizja fuzji rozpaliła wyobraźnię giełdowych graczy, którzy przypuścili szturm na akcje nieco zapomnianej Muzy. Obroty walorami wydawnictwa sięgnęły 12,3 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy