Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 23-08-2006, 00:00

ATM GRUPA +8,7 proc.

Kurs spółki ustanowił historyczne maksimum 100,5 zł. Jeszcze w połowie czerwca za jeden walor płacono około 64 zł. Ci, którzy zdążyli kupić akcje w lokalnym dołku, zyskali do dziś około 55 proc. Zwyżka notowań ma podstawy. Wyniki I półrocza okazały się bardzo dobre. Zysk netto był trzykrotnie wyższy od osiągniętego rok wcześniej.

CERSANIT –1,1 proc.

Obroty akcjami producenta armatury łazienkowej wyniosły 31,75 mln zł, co jest szóstym wynikiem wtorkowej sesji na GPW. Zwiększony wolumen wymiany akcji kieleckiej spółki widać od 16 sierpnia. Jednak w większości przypadków jest to zasługą umówionych transakcji między dużymi akcjonariuszami. We wtorek, w największej z nich, z rąk do rąk przeszedł pakiet 199 tys. walorów po cenie 26,1 zł, czyli 1,1 proc. niższej od kursu poniedziałkowego zamknięcia. Łącznie na wczorajszej sesji właściciela zmieniło 608,4 tys. akcji.

HYPERION –7,4 proc.

Początek tygodnia przynosi korektę imponującej zwyżki kursu piątkowego debiutu akcji dostawcy usług telefonii IP i dostępu do internetu. Inwestorzy, którzy dali się porwać piątkowemu szaleństwu spekulacji i kupili akcje na szczycie, liczą straty. Pierwszego dnia giełdowej kariery za akcję płacono nawet 35 zł. We wtorek warta ona była już 9,35 zł. To i tak więcej o 33,5 proc. niż wynosiła cena emisyjna 7 zł.

SPRAY +7,0 proc.

Na wyobraźnię inwestorów ciągle działa magiczny zwrot „emisja akcji z prawem poboru”. Gdy tylko go usłyszą, ruszają na zakupy akcji danej spółki. Przed wtorkową sesję zamiar taki ogłosił Spray. Chce sprzedać 573 291 akcji serii I. Inwestor, który ma cztery stare akcje, uzyska prawo, by kupić jedną nową. Proponowany termin ustalenia prawa poboru to 6 listopada. Spray planuje też emisje 300 tys. walorów serii H oraz do 50 tys. akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru. Po tej operacji liczba akcji spółki wzrośnie z 2,29 mln do 3,21 mln sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu