Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 31-08-2006, 00:00

ELKOP +18,4 proc.

Spółka nie opublikowała żadnego optymistycznego komunikatu uzasadniającego tak wysoki wzrost notowań na drugim fixingu. Wręcz przeciwnie. Elkop podał, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna sprzedała pakiet około 23 tys. akcji stanowiący 3,4 proc. kapitału. Nadal jednak kontroluje 21 proc. walorów emitenta. Zwyżka z ostatnich kilku dni wygląda na razie tylko na próbę odreagowania spadku, który od 24 lipca do 21 sierpnia odchudził portfele akcjonariuszy o 57 proc.

ENERGOAPARATURA +8,6 proc.

Dużym wzięciem inwestorów cieszyły się w środę akcje Energoaparatury, po tym jak poinformowała o zawarciu z Elektromontażem Gdańsk umowy na podwykonawstwo robót elektrycznych w obiekcie budowanym w Norwegii. Kontrakt opiewa na kwotę około 4,7 mln zł. Kurs Energoaparatury skoczył do poziomu 1,26 zł, na jakim ostatnio znajdował się na początku trzeciej dekady kwietnia.

PROJPRZEM +3,9 proc.

Kurs Projprzemu poprawił dotychczasowy rekord 31 zł z 10 sierpnia o 70 groszy. Zainteresowanie akcjami budowlanej spółki wzmogło rozszerzenie aneksu do umowy, zawartej z Polnordem, o wykonanie: instalacji wod-kan, c.o., c.t. oraz sprężonego powietrza w budynku Poczty w Pruszczu Gdańskim. Wartość zlecenia przekracza 1,5 mln zł, roboty mają zostać ukończone do 31 grudnia.

TIM +4,8 proc.

Także akcje TIM są najdroższe w historii, za jeden walor płacono na zamknięciu środowej sesji 19,8 zł. Do pobicia rekordu inwestorów skłonił komunikat o kupnie prawie za 4,9 mln zł niezabudowanej działki w Siechnicach koło Wrocławia. Zamierza wybudować tam nowe centrum logistyczne, które ma jej ułatwić rozwój. Celem spółki jest walka o pozycję lidera w branży dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych. Obecnie jest nim spółka Alfa-Elektro z Katowic. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu