Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 05-09-2006, 00:00

Artman +16,4 proc.

Dwa tygodnie temu „PB” pisał, że krakowska spółka, właściciel sieci sklepów odzieżowych House, cieszy się coraz większym zaufaniem inwestorów i daje nadzieje na skokową poprawę rentowności. Znajduje to potwierdzenie w wynikach sprzedaży: w sierpniu przychody wzrosły o 66 proc., do 20,1 mln zł, a od początku roku o 56 proc., do 120 mln zł. Plan na cały rok to 200 mln zł przychodów i 6 mln zł zysku netto, ale zarząd nie wykluczył, że prognoza może zostać podniesiona po wynikach trzeciego kwartału.

Capital Partners +20,4 proc.

Inwestorzy znów poddali się magii emisji z prawem poboru: wystarczyło, że fundusz zawarł takie plany w projektach uchwał na walne (zwołane na 6 października), a kurs zareagował dwucyfrową zwyżką. Spółka chce sprzedać 12 mln akcji po 1 zł. Jedno prawo poboru będzie uprawniało do objęcia jednaj nowej akcji. Na razie nie wiadomo, na co konkretnie pójdą pieniądze. Capital Partners już raz w tym roku sięgnął do kieszeni inwestorów giełdowych, emitując 9,2 mln akcji po 1 zł.

Dystrybutorzy stali

Wczoraj wszyscy czterej giełdowi dystrybutorzy stali notowali silne wzrosty, przy czym najwięcej — ponad 20 proc. — zyskał Centrostal. W dwucyfrowym tempie rosła też wycena bydgoskiego Drozapolu. Zyskiwały także Stalprofil i Stal- export. Wyobraźnię inwestorów pobudzają rekordowe wyniki, notowane przez Drozapol. Spółka pochwaliła się w piątek wzrostem przychodów w sierpniu o jedną czwartą. W całym roku sprzedaż przekroczyła już wartość wypracowaną w całym ubiegłym roku (82 mln zł).

ZREW -5,8 proc.

Inwestorzy bez entuzjazmu przyjęli plan połączenia spółki z Polimeksem-Mostostalem. Wczoraj na wartości traciły akcje obu firm, dostosowując się do parytetu wymiany, zaproponowanego przez audytora. Jedna akcja ZREW uprawniać będzie do objęcia 2,3 akcji Polimeksu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu