Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 11-10-2006, 00:00

SKOTAN –5,9 proc.

Pierwszego dnia notowań 51,84 mln praw do akcji serii C staniały one o 23,2 proc., do 26,12 zł. Walory notowane wcześniej na GPW straciły na wartości 5,9 proc. przy niskich obrotach 2,3 mln zł. Dużo bardziej intensywnie inwestorzy handlowali PDA. Tu obroty wyniosły 31,7 mln zł.

STRZELEC –15,9 proc.

Wtorek przyniósł mocny spadek notowań gwiazdy poniedziałkowej sesji. Zjazd kursu jest adekwatny do skali dwudniowego wzrostu notowań, który na przełomie tygodni wyniósł 51 proc. Potwierdziły się spekulacje, że ktoś z inwestorów o zasobnym portfelu wiedział wcześniej o komunikacie, który spółka opublikowała po poniedziałkowej sesji. Na 8 listopada zwołane zostało NWZA, które podejmie decyzję w sprawie emisji do 150 mln nowych walorów, jednak bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Firma zmieni też nazwę z Sagittarius-Strzelec na Distribution and Selling Trust.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu