Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 12-12-2006, 00:00

7bulls +17,3 proc.

Intensywna spekulacja papierami spółki trwa już od dwóch sesji. Atmosferę podgrzały doniesienia mediów, że 7bulls zmieni strategię, nie pierwszy raz zresztą. W grę może wchodzić rozpoczęcie działalności w szeroko pojętym sektorze chemicznym. Plotkuje się o deweloperze. Mówi się także, że jakaś spółka ma wejść na GPW kuchennymi drzwiami, wykorzystując do tego 7bulls. Rozwiązanie zagadki już w tym tygodniu.

Arksteel +45,1 proc.

Do 6,50 zł wzrosła wartość walorów Arksteelu. Apetyty inwestorów pobudziła zapowiedź przeprowadzenia na wiosnę nowej emisji akcji. Wcześniej jednak nastąpi połączenie z firmą Point Group. WZA w tej sprawie odbędzie się 18 grudnia, a od nowego roku nowy twór będzie notowany na giełdzie. Prezes Point Group zapowiedział emisję nowych walorów, które spółka chce sprzedać na przełomie marca i kwietnia. Z kieszeni inwestorów zamierza pozyskać od 15 do 45 mln zł. Ostateczna wartość emisji będzie zależeć od tego, czy Point Group zdecyduje się na uruchomienie ogólnopolskiego dziennika.

Polmos Lublin +3,9 proc.

Kolejne wezwanie do sprzedaży akcji lubelskiej gorzelni pomogło jej notowaniom na warszawskiej giełdzie. Po południu giełda zawiesiła na pół godziny handel, bo amerykański fundusz Oak Capital Management ogłosił wezwanie na 14,16 proc. walorów z ceną 52 zł. Przed zawieszeniem notowań akcja była warta 48,79 zł (-1,6 proc.). Po wznowieniu notowań kurs Polmosu skoczył do 51,05 zł. W pierwszym podejściu, zakończonym pod koniec listopada, OCM kupił 44,55 proc. akcji Polmosu, płacąc również 52 zł za walor. Amerykanie zwiększyli zaangażowanie do 85,84 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA lubelskiej spółki. Po skupieniu wszystkich walorów Polmos zostanie wycofany z GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu