Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 13-12-2006, 00:00

Bytom +8,4 proc.

Powodzeniem wśród inwestorów cieszyły się akcje producenta garniturów. W ciągu dnia zwyżka kursu sięgała 12,8 proc., do 24,15 zł. Tak drogie papiery odzieżowej spółki były ostatnio 1 sierpnia. Inwestorzy poszli śladem członków władz firmy, którzy złożyli zapisy na akcje serii G. Czterech przedstawicieli rady nadzorczej w ramach prawa poboru zapisało się na 164,5 tys. akcji, a dwoje członków zarządu — na 61,5 tys. walorów. Dodatkowo pozytywnie na kurs Bytomia wpływa zbliżający się split akcji. Na WZA zwołanym na 28 grudnia akcjonariusze mają przegłosować uchwałę w sprawie podziału w stosunku 1 do 10.

Elektrobudowa -0,3 proc.

Nowy kontrakt Elektrobudowy nie przyczynił się do poprawienia we wtorek rekordu notowań spółki. Katowicka firma zbuduje hipermarket Tesco w Sokółce. Termin realizacji inwestycji określony w umowie podpisanej z firmą Junimex Development to sześć miesięcy. Wartość kontraktu 9,5 mln zł stanowi około 2,75 proc. ubiegłorocznych skonsolidowanych przychodów spółki. Na zamknięciu sesji za akcję Elektrobudowy płacono 114,5 zł, rekord jest 30 groszy wyżej.

NFI Progress +23,2 proc.

Nawet 7,56 zł płacili inwestorzy podczas wtorkowej sesji za jedną akcję NFI Progress, po tym jak spółka poinformowała o zwycięstwie w przetargu na sprzedaż Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego nr 1 Grupa Jedynka Wrocławska w upadłości. Z tego względu giełda wstrzymała obrót akcjami na pół godziny. Ostatni kurs przed zawieszeniem notowań walorów NFI Progress wynosił 6,12 zł. Po wznowieniu handlu skoczył do 7,33 zł, czyli o 24,2 proc. Za „Jedynkę” Progress zaoferował 65 mln zł. Celem funduszu będzie podniesienie wartości aktywów i rewitalizacja przedsiębiorstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu