Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 19-12-2006, 00:00

7bulls +23,5 proc.

Do 16,4 zł, czyli o 25,2 proc., skoczył w trakcie sesji kurs 7bulls po informacji o kupnie 1 mln walorów spółki przez szefów DM IDM. Romuald Dzienio, jeden ze znaczących akcjonariuszy 7bulls, zawiadomił o sprzedaży dwóch pakietów po 500 tys. akcji Grzegorzowi Leszczyńskiemu i Rafałowi Abratańskiemu, prezesowi i wiceprezesowi IDM. Kurs spółki za jednym zamachem odrobił trzydniową korektę.

Arksteel +11,7 proc.

Obradom poniedziałkowego WZA Arksteelu towarzyszyło ustanowienie kilkuletniego rekordu notowań akcji na giełdzie. Wartość walorów Arksteelu przekroczyła 8 zł, wracając do poziomu z początku marca 2004 r. Inwestorzy kupują przyszłość spółki, która ma całkowicie zmienić profil działalności. Arksteel połączy się z firmą medialną Point Group, wydającą m.in. magazyny „Machina” i „Dlaczego”. Na przełomie marca i kwietnia nowy organizm przeprowadzi emisję akcji.

FON +9,8 proc.

Niedzielny komunikat spółki o podpisaniu nowego kontraktu stał się wygodnym pretekstem do windowania kursu. Umowa z niemieckim kontrahentem na produkcję urządzeń technicznych została zawarta na cztery lata z możliwością przedłużenia. Pierwsze zamówienie opiewa na 130 tys. EUR. To wystarczyło, by na początku sesji kurs FON skoczył do 1,07 zł, czyli o ponad 16 proc. Inwestorzy próbują odwrócić niekorzystną tendencję, która trwa od 30 listopada. Ci, którzy kupowali akcje FON na szczycie 1,41 zł, stracili około 30 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu