Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 21-12-2006, 00:00

Drugi NFI –6,2 proc.

Spore emocje towarzyszyły notowaniom akcji Drugiego NFI podczas obrad walnego w sprawie emisji akcji. WZA funduszu zatwierdziło plany emisji od 20 do 80 mln walorów bez prawa poboru i 20 do 54,7 mln z prawem poboru, w stosunku 1:1. Ponieważ spółka opublikowała komunikat w trakcie sesji, giełda musiała zawiesić handel jej akcjami, w momencie, gdy kurs tracił 4,4 proc. (wynosił 6,3 zł). Po odwieszeniu notowań skoczył do 7,02 zł, czyli o 6,5 proc. Szybko jednak znów doszło do spadku do 6,18 zł.

Lubawa –1,9 proc.

Nie udało się przełamać złej passy inwestorom Lubawy, choć początek sesji cechował umiarkowany optymizm. Z początku akcje drożały ponad 4 proc. po tym, jak Prymus, spółka, w której Lubawa ma połowę udziałów, pochwalił się wynikami po jedenastu miesiącach. W tym czasie firma osiągnęła 15,66 mln zł dochodu do opodatkowania, a jej zysk netto wyniósł 12,69 mln zł. Po południu kurs Lubawy wrócił jednak do trendu spadkowego. Inwestorzy pozbywają się akcji po tym, jak znany inwestor Krzysztof Moska sprzedał większość papierów w końcu ubiegłego tygodnia.

PRAWA POBORU ProjprzeU –54,0 proc.

Przedostatniego dnia notowań silnym wahaniom podlegała cena praw poboru producenta konstrukcji metalowych. Przed środową sesją członkowie zarządu poinformowali o sprzedaży łącznie 84 464 praw poboru akcji serii E. Transakcji dokonali w poniedziałek 18 grudnia po cenie jednostkowej 1,3 zł. Następnego dnia prawa poboru akcji spółki potaniały do 76 groszy. Środę zakończyły na poziomie 35 groszy, choć na początku sesji zdrożały do 99 groszy, czyli o ponad 30 proc. Handlować nimi można jeszcze tylko dziś, 28 grudnia kończy się przyjmowanie zapisów w ramach wykonania prawa poboru na 1,506 mln akcji serii E.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu